Američané hladce přehráli Němce

ČTK
5. 5. 2007 16:38
Moskva - Američtí hokejisté si na šampionátu v Moskvě s Německem narozdíl od Čechů poradili a pojistili si postup do čtvrtfinále. Uvnitř: Galerie
Německý hokejista Florian Busch (vzadu) sleduju puk, který propadl za záda americkému brankáři Johnu Grahamovi (47). | Foto: Reuters

Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se o výhru týmu kouče Mika Sullivana postaral útočník Paul Stastny, syn slovenské legendy Petera Šťastného. Gólman John Grahame udržel poprvé na turnaji čisté konto.

Američanům vyšel vstup do utkání a v třetí minutě využili přesilovou hru při Polaczekově vyloučení. Po Arnasonově přihrávce se zblízka prosadil poprvé Stastny.

Němci, kteří hráli bez nemocného obránce českého původu Ančičky, ale byli také nebezpeční a často zaměstnávali gólmana Grahamea. V 12. minutě měl velkou možnost Gogulla a v druhé části nebezpečně vypálil Breitbach.

Pojistit vedení zámořského týmu mohli Cole a Stastny, který trefil v 32. minutě tyč. Vycházející hvězda Colorada se podruhé prosadila za čtyři minuty v přesilovce, kdy Stastny nadvakrát protlačil puk za Pätzolda.

Američané si už vítězství bez potíží pohlídali. Kessel sice zakončil hned pár vteřin po Stastného gólu blafák jen těsně vedle, ale v 44. minutě završil výsledek Stempniak. Grahameovi nepokazil čistý štít ani Kreutzer, na druhé straně neupěli Stastny s Kesselem.

Výsledek - osmifinálová skupina F:
USA - Německo 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Stastny (Arnason, Cole), 36. Stastny (Cole), 44. Stempniak (Stastny, Cole). Rozhodčí: Rönn - Fonselius (oba Fin.), Zatta (It.). Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. Diváci: 2200.
USA: Grahame - J. Johnson, Pothier, R. Suter, Greene, Ballard, Alberts, Hutchinson, E. Johnson - Clark, P. Stastny, Cole - Backes, Stempniak, Arnason - Bochenski, Hall, Kessel - Petersen, LaRose, Davis. Trenér: Mike Sullivan.
Německo: Pätzold - Bakos, Sulzer, Breitbach, Petermann, Draxinger, Dietrich, Osterloh, Hördler - Tripp, Barta, Felski - Wolf, Hackert, Gogulla - Kreutzer, Ullmann, Busch - Rankel, Fical, Polaczek. Trenér: Uwe Krupp.