Bělorusové nedali Rakousku šanci

ČTK
1. 5. 2007 16:53
Moskva - Bělorusové si postup do osmifinálové fáze hokejového MS zajistli vítěztsvím nad Rakouskem v poměru 5:2.
Oleg Antoněnko z Běloruska (v bílém) v souboji s Rakušanem Robertem Lukasem.
Oleg Antoněnko z Běloruska (v bílém) v souboji s Rakušanem Robertem Lukasem. | Foto: Reuters

Rakušané, nováček šampionátu, naopak budou muset bojovat o setrvání mezi elitou ve skupině o udržení.

Do souboje týmů, které na MS ještě nebodovaly, vstoupili lépe svěřenci amerického kouče Frasera. Ve čtvrté minutě prostřelil od modré v přesilové hře brankáře Divise obránce Glebov.

Rakušané ale s favoritem rychle srovnali herně krok, střelecky se jim však nedařilo. Bělorusové byli v koncovce mnohem nebezpečnější a po chybě soupeře při střídání se jim podařilo přidat druhý gól.

Andre Lakos však krátce nato v přesilovce snížil a ve druhé třetině se mu podařilo i vyrovnat. Hokejové kvality Bělorusů se ale proti postupně fyzicky odpadajícímu soupeři projevily.

Navíc jim dařila hra v početní výhodě. Moc je tak ani nemuselo mrzet množství tyček, které nastřelili. Třetí gól přidal Uragov, čtvrtý kanonýr Antoněnko. Bývalý hráč Vsetína se tak prosadil již počtvrté na turnaji. Definitivní podobu výsledku dal ve třetí třetině Kulakov.

Výsledek - skupina B:
Bělorusko - Rakousko 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
4. Glebov (Ugarov), 18. Dudik, 28. Ugarov (Antoněnko, Zadělenov), 34. Antoněnko (Zadělenov, Kostjučenov), 55. Kulakov (Kurilin) - 19. A. Lakos (Setzinger), 25. A. Lakos. Rozhodčí: Ronn (Fin.) - Jakobsen (Dán.), Mášik (SR). Vyloučení: 4:9. Využití: 3:2. Diváci: 4700.
Bělorusko: Mezin - Žurik, Makrickij, Glebov, Kostjučenov, Leontěv, Denisov, Jerkovič, Rjadinskij - Kulakov, Kurilin, Dudik - Ugarov, Zadělenov, Antoněnko - Kukuškin, Borovkov, Meleško - Strachov, Volkov. Trenér: Curt Fraser.
Rakousko: Reinhard Divis - Rebek, R. Lukas, Unterluggauer, Ulrich, A. Lakos, Stewart, P. Lakos, Mattie - Setzinger, Koch, Welser - Trattnig, P. Lukas, Kalt - Schuller, Raimund Divis, Baumgartner - Peintner, Pewal, P. Harand. Trenér: Jim Boni.