Grygerův gól na úspěch Ajaxu nestačil

ČTK
24. 12. 2006 16:40
Amsterodam - Fotbalisté Ajaxu Amsterodam dnes nezvládli své utkání 18. ligového kola v Arnhemu, které přes poločasové vedení 2:0 prohráli 2:4.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Ve svém prvním štědrovečerním utkání v profesionální kariéře otevřel skóre zápasu už ve 4. minutě hlavou český obránce Zdeněk Grygera, jenž se trefil podruhé v sezoně.

Hosté navíc ještě do přestávky zvýšili díky dorážce De Mula do prázdné branky, z oslav je však domácí brzy po nástupu do druhého poločasu vyvedli. Tým Vitesse po slepených gólech ve 49. a 51. minutě vyrovnal a slavný Ajax začal bránit remízu.

Dvacet minut před koncem se však po zbytečné chybě před vlastním pokutovým územím nechal vyloučit Gabri a tlaku Arnhemu hosté neodolali. Minutu před vypršením řádného času vstřelil třetí gól nechytatelným volejem střídající Benson a v nastavení pečetil skóre do rozklížené obrany Ajaxu po brejku Hersi.

Výsledky - 18. kolo: Arnhem - Ajax Amsterodam 4:2, Roda Kerkrade - Twente Enschede 2:0, Alkmaar
- Nijmegen 0:0, Waalwijk - Utrecht 1:1.