Střídající Siegl zařídil Mostu bod

SportPlus, ČTK
28. 8. 2006 19:11
Teplice - Fotbalisté Mostu dokázali v dohrávce pátého kola první fotbalové ligy stáhnout v Teplicích dvoubrankové manko a remizovat 2:2.

Infobox

Tabulka střelců:
6 - Střihavka (Ostrava),
4 - Lafata (Jablonec),
3 - Gašparík (Most), Pecka (Boleslav),
2 - Frejlach (Liberec), Kalivoda, L. Jarolím, Fořt (všichni Slavia), Kaspřák (Slovácko), Zelenka (Brno), Bača (Zlín), Stožický (Teplice), Siegl (Most).
Brankáři s čistým kontem:
5 - Lejsal (Brno), Čech (Liberec),
4 - Miller (Boleslav),
3 - Blažek (Sparta), Špit (Jablonec), Filipko (Budějovice),
2 - Bičík (Kladno), Daněk (Plzeň).

Tepličtí sice vedli po brankách Dorta a Stožického, ale hosté dokázali díky Procházkovi a Sieglovi vyrovnat.

Mostecký kouč Zdeněk Ščasný dostál svým předzápasovým slibům a sáhl k radikálním změnám v sestavě poté, co jeho tým v dosavadních čtyřech zápasech uhrál jen dva body.

Ščasný v základní jedenáctce vynechal ostřílené matadory Siegla, Novotného a Pilaře, šanci v brance naopak dostal navrátilec z Panionisu Atény Martin Vaniak.

Jenže plány mosteckých fotbalistů dostaly vážnou trhlinu už v samém úvodu: mostečtí zadáci na levé straně hřiště nepokryli teplickou kombinaci, Sabou naservíroval míč před branku volnému Dortovi a ten už po 25 vteřinách hry pokazil Vaniakovi návrat do české ligy.

Dort se tak mohl radovat z první branky vstřelené v teplickém týmu, kam přišel před dvěma týdny na roční hostování z Liberce.

Dort se chtěl před teplickými diváky při svém prvním utkání na Stínadlech vytáhnout a po třech minutách se připomněl další střelou nad bránu. Mostečtí vypadali v severočeském derby naprosto bezradně, pouze v osmé minutě je mohl vrátit do zápasu Brzezina, jehož pokus ale nohama vyrazil teplický gólman Kolář, který chytal ligový zápas naposledy loni v květnu. Kolář dnes v brance nahradil zraněnou teplickou jedničku Poštulku.

Tepličtí se rychlými kombinacemi po stranách i středem hřiště dostávali do nebezpečného zakončení: Dort po čtvrthodině vystřelil do břevna, za dalších deset minut musel Vaniak vytáhnout skvělý zákrok proti dorážejícímu Benátovi.

To už na hřišti nebyl slabý záložník Macek, kterého nazlobený Ščasný nahradil po 23 minutách Jendruščákem. Mostecký gólman tři minuty před přestávkou podržel svůj tým podruhé, když vyrazil nad břevno ostrou Verbířovu střelu.

Hosté z Mostu zaspali úvod druhé půle stejně jako začátek utkání. Tři minuty po přestávce dostal až příliš prostoru po přihrávce Džeka na levé straně hřiště teplický záložník Stožický a nadvakrát překonal bezmocného Vaniaka.

Stožický tak ve třetím ligovém utkání zažil už podruhé gólovou radost. Domácí tým ale dvoubrankový náskok možná až příliš ukolébal a to se mu vymstilo ve chvíli, kdy soupeř už vypadal hodně odevzdaně.

V 69. minutě kopal tři rohy v rychlém sledu za sebou mostecký záložník Gašparík, po jeho posledním ostrém centru se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval obránce Procházka a zajistil zápasu dramatickou zápletku.

Teplický tým kontaktní gól Mostu znervóznil, domácí dohrávali závěr velmi pasivně a v hlubokém útlumu. A sedm minut před koncem udeřil soupeř podruhé.

Autor první mostecké branky Procházka našel krásným čtyřicetimetrovým pasem Siegla a ten hlavou v pádu první kontakt s míčem přetavil v mostecké vyrovnání.

Sedmatřicetiletý střelec v tu chvíli pobýval na hřišti tři minuty a dokonale šokoval strnulou teplickou obranu, kde zaváhal především stoper Klein. Siegl se tak se 176 brankami dostal na čtvrté místo v historické tabulce kanonýrů.

FK Teplice - FK SIAD Most 2:2 (1:0)
1. Dort, 48. Stožický - 69. Procházka, 83. Siegl. Rozhodčí: Matějek - Filgas, Goňa. ŽK: Hunal, Benát - Pešír, Procházka, Zbončák. Diváci: 3920.
Teplice: Kolář - Doležal, Klein, Hunal, Krmaš - Verbíř (90. Rilke), Sabou, Benát (80. Valenta), Stožický - Džeko (82. Fenin), Dort. Trenér: Mareček.
Most: Vaniak - Procházka, Hainault, Pikl, Zbončák - Macek (23. Jendruščák), Prášil (64. Da Silva), Škoda, Gašparík (80. Siegl) - Pešír, Brzezina. Trenér: Ščasný.

1. Mladá Boleslav 5 4 1 0 9:1 13
2. Liberec 5 4 1 0 7:0 13
3. Ostrava 5 3 0 2 10:7 9
4. Slavia 5 3 0 2 8:5 9
5. Brno 5 2 3 0 2:0 9
6. Plzeň 5 2 2 1 5:3 8