Volejbalisté Ostravy v LM podlehli Cuneu

ČTK
20. 12. 2006 23:55
Cuneo - Volejbalisté DHL Ostrava sice v pátém utkání Ligy mistrů dokázali na půdě favorizovaného Cunea vyhrát set, ale víc jim italský tým nedovolil.

Cuneo tak doma podle očekávání zvítězilo 3:1. Oba týmy se znovu utkají hned v příštím kole skupiny D, zápas se uskuteční v Ostravě 3. ledna.

Italský velkolkub dal outsiderovi hned na úvod pocítit výkonnostní mezeru. Za sedmnáct minut vyprovodil hosty zahanbujícím poměrem míčů 25:7; zakřiknutý český mistr se učil za hry a nestíhal v žádném směru.

Drtivé vítězství v zahajovací sadě Cuneo ukolébalo. Favorit polevil v koncentraci a Ostravští se po omračujícím startu postavili na nohy. Jejich výkon vyletěl nahoru.

Zlepšila se přihrávka i obrana, ale ke zteči zavelel zejména reprezentační univerzál Konečný, který úspěšně zakončil několik útočných akcí. DHL si záhy vypracovalo výrazný náskok, s nímž už soupeř přes zvýšenou snahu v závěru setu nedokázal nic udělat.

Nečekaný zvrat Ostravě přilil sebevědomí. I do třetího setu vstoupila lépe, chvíli držela vedení, ale pak jí zlomila vaz řada vlastních a laciných chyb.

Cuneu stačilo pár výměn, aby znovu zcela ovládlo hřiště. Z vyrovnaného stavu bylo najednou vedení Italů 18:8, kteří za devatenáct minut dovedli set podruhé do vítězného konce.

I pak však hosté dlouho odolávali. Téměř celou čtvrtou sadu vedli díky akcím výborného Američana Burrowa, ale přes bojovný výkon Italové lépe zvládli koncovku a využili hned první mečbol.

"Vyhrál sice velký favorit naší skupiny a celé Ligy mistrů, ale já jsem velmi nespokojen s naším výkonem v první a třetí sadě. To jsme v podstatě nebyli na hřišti a soupeři jsme to strašně ulehčili. Ve zbývajících dvou sadách už to bylo vyrovnané, ale tyhle dva výpadky rozhodly o výsledku," řekl trenér Jaroslav Tomáš.

Bre Banca Lannutti Cuneo - DHL Ostrava (7, -20, 13, 22)
Rozhodčí: Antonov (Bulh.), Tavares (Portug.). Čas: 84 minut. Diváci: 2500.
Sestava Ostravy: Zaťko, Cerha, Ching, Konečný, Kubala, Burrow, libero Správka - Kadlc, Kozák, Tomáš, Krempaský.

Friedrichshafen - Soria 3:0 (14, 15, 14), Novi Sad - Panathinaikos Atény 0:3 (-22, -20, -17).

Volejbalisté Dynama Moskva poprvé v Lize mistrů prohráli

Volejbalisté Dynama Moskva utrpěli první prohru v Lize mistrů. V utkání 5. kola nezískali v Soluni ani set proti domácímu Iraklisu a v čele tabulky skupiny B tak zůstali obhájci trofeje z Trevisa.

Výsledky - 5. kolo:
Skupina A:
Innsbruck - Tours 2:3 (23, -19, -22, 22, -14).
Skupina B: Iraklis Soluň - Dynamo Moskva 3:0 (22, 26, 20).
Skupina C: Belchatów - Vídeň 3:2 (-20, 20, -28, 19, 11), Roeselare - Levski Sofia 3:0 (22, 17, 18).