Házenkáři prohráli v Sanoku i s Maďary

ČTK
21. 12. 2006 21:22
Sanok - Ani ve druhém zápase Vánočního turnaje čeští házenkáři v polském městě Sanok neuspěli. Ve čtvrtek podlehli reprezentaci Maďarska nejtěsnějším rozdílem 36:37.
Házená - ilustrační foto.
Házená - ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Český celek hrál v úvodu utkání velmi dobře a čtyři minuty před přestávkou vedl 21:15. Střelecky se dařilo především na křídle hrajícímu Sobolovi, který dával branky po rychlých brejcích a byl stoprocentní i ze sedmiček. Těsně před koncem poločasu však čeští hráči po třech technických chybách umožnili soupeři snížit na rozdíl tří gólů.

Krátce o změně stran Maďaři vyrovnali na 26:26, skóre se pak přelévalo ze strany na stranu. V závěru byl šťastnější maďarský tým. "Proti Maďarsku jsem vedl mužstvo počtvrté a počtvrté jsme prohráli. Dnes jsme ale k první výhře měli blízko. Hlavně v úvodu zápasu jsme podali zodpovědnější výkon než proti Polsku, ale ve druhém poločase jsme hráli hůř v obraně," řekl trenér Pavel Pauza a pochválil Sobola, který proměnil každý svůj pokus.

Výsledek:
ČR - Maďarsko 36:37 (21:18)
Sestava a branky ČR: Petržela, Krupa - Opálka 1, Brůna 5, Buchta 2, Zdráhala 4, Prachař 1, Berka 3, Plšek, Motl 1, Sobol 14/7, T. Heinz 2, Šulc, Vraný 1, Řezníček 2.
Nejvíce branek Maďarska: Csaszar 12, Ivanczik a Szutka po 7. Rozhodčí: A. Solotko, L. Solotko (oba Pol.). Sedmimetrové hody: 7/7 - 4/3. Vyloučení 5:7. Diváci: 400.

Další výsledek: Maďarsko - Slovensko 29:24, Polsko - Slovensko 29:26.