Házenkáři Dukly se dotáhli na Karvinou

ČTK
19. 11. 2006 14:03
Praha - Házenkáři Dukly Praha zvítězili v  utkání desátého kola extraligy v Brně hladce 34:18 a v tabulce se bodově dotáhli na vedoucí obhájce titulu z Karviné. Ti však sehráli o zápas méně. Brno je s jediným bodem předposlední.
Házená - ilustrační foto.
Házená - ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Třetí místo uhájilo Zubří, které díky lepšímu nástupu do druhého poločasu zvítězilo na palubovce Hranic 34:27. Domácí se od páté minuty druhé půle dopustili množství technických chyb a soupeř toho využil k získání rozhodujícího náskoku.

O skóre stále zaostávají čtvrté Lovosice, které i přes problémy zdolaly Kopřivnici 29:26. Na domácím hřišti v 17. minutě Lovosičtí prohrávali 6:10, a přestože ještě dokázali vyrovnat, Kopřivnice v závěru poločasu získala zpět tříbrankový náskok. Lovosice se dostaly poprvé do vedení v 43. minutě a až v samém závěru se jim dvěma brankami podařilo pojistit těsný náskok.

Už páté vítězství za sebou vybojoval nováček extraligy z Bystřice pod Hostýnem, když porazil Třeboň 25:21. Premiérové domácí vítězství v sezoně oslavil Frýdek-Místek, který zdolal poslední tým soutěže Plzeň 39:31.

Výsledky - 10. kolo:
Brno - Dukla Praha 18:34 (7:16)
Nejvíce branek:
Horák 6, Havlát 4 - Vraný 7, Brabec a Stehlík po 6. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 2/0 - 5/4. Vyloučení: 5:2. Diváci: 72.

Frýdek-Místek - Plzeň 39:31 (19:15)
Petrovský 11/6, Kichner 10 - Kalaš 9, Soukup 6, Tureček 6/1. Rozhodčí: Halada, Dostál. Sedmimetrové hody: 7/6 - 4/1. Vyloučení: 5:8. ČK: Uhlář (Plzeň). Diváci: 220.

Lovosice - Kopřivnice 29:26 (14:17)
Bouček 7/3, D. Kylíšek 6, Motl 5 - Šustala 6/2, Winkler 5, Hanzelka a Vala po 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/2. Vyloučení: 4:9. Diváci: 500.

Hranice - Zubří 27:34 (15:18)
Hradil 9, Hojník 5, Kolmajer 4 - Hrstka 8, Říha 7, Hrachovec 5. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/1. Vyloučení: 5:5. Diváci: 600.

Bystřice pod Hostýnem - Třeboň 25:21 (11:10)
Žůrek 7/5, Dobeš 6, Vacula 4 - Kubík 7/1, Šulc 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/1. Vyloučení: 3:8. ČK: Kejval (Třeboň). Diváci: 430.

Předehráno 16. listopadu: Karviná - Jičín 38:18.

1. Karviná 11 10 0 1 366:251 20
2. Dukla Praha 12 9 2 1 343:273 20
3. Zubří 11 9 1 1 341:269 19
4. Lovosice 12 9 1 2 339:285 19
5. Hranice 12 8 0 4 345:329 16
6. Jičín 12 8 0 4 320:307 16
7. Bystřice pod Hostýnem 12 5 1 6 300:302 11