Házenkáři Karviné získali v LM první bod

ČTK
4. 11. 2006 22:05
Konstanca - Karvinští házenkáři v sobotu remizovali v pátém kole Ligy mistrů v rumunské Konstanci 29:29 a vybojovali svůj první bod do tabulky skupiny E.

Před posledním zápasem s dánským Gudme už je přesto definitivní, že Baník obsadí v konečném pořadí poslední místo a jeho letošní účinkování v pohárové Evropě skončí.

I bez gólmana Baďury a reprezentačního křídla Sobola český mistr na pobřeží Černého moře nečekaně zabodoval. Vzhledem k průběhu utkání měl však i na víc - ještě deset minut před koncem vedl 26:22, nakonec byl ale rád, že dosáhl alespoň na remízu.

Za stavu 28:29 hosté Konstancu agresivní obranou přinutili k chybě a Tomáš Heinz z křídla patnáct sekund před koncem určil konečný výsledek.

Jinak se utkání odehrávalo v intervalech, kdy se týmy střídaly i ve výraznějším vedení. Karviná měla chvilku převahu až šesti gólů, soupeř byl nejvíce vpředu o čtyři branky.

Hostům zachytali oba gólmani: Marjanovič i talent z juniorky Mrkva, který dostal přednost před zkušeným Baďurou. V dramatickém závěru sice Baník na dva body nedosáhl, ale i remíza je pro podceňovaný celek vzpruhou do dalších týdnů.

"Konečně jsme dokázali zahrát celých šedesát minut," řekl trenér Jiří Kekrt. "Jsem ale spokojen s bojovností celého mužstva. Vstřebáváme nové poznatky a dneska jsme ukázali, že až je úplně zažijeme, může to fungovat," dodal.

HCM Konstanca - Baník Karviná 29:29 (14:17)
Nejvíce branek: Smigič 9, Toma 5, Dragičevič 4 - T. Heinz 7, Požárek 5, Plšek 4, K. Heinz a Zdráhala po 3. Rozhodčí: Mäkinen, Jonsson (oba Švéd.). Vyloučení: 3:5. Sedmimetrové hody: 8/6 - 1/1. Diváci: 1500.

1. Kiel 5 5 0 0 197:139 10
2. Konstanca 5 2 1 2 141:158 5
3. Gudme 5 2 0 3 166:148 4
4. Karviná 5 0 1 4 143:202 1

Zbývající výsledky - 5. kolo:
Skupina A: Veszprém - Pamplona 23:21 (12:8), Sarajevo - Považská Bystrica 39:28 (20:13).
Skupina B: Meškov - Schaffhausen 23:28 (13:14), Ciudad Real - Szegéd 32:25 (15:12).
Skupina C: Kolding - Chambéry 32:32 (15:18), Bělehrad - Plock 33:22 (14:13).
Skupina D: Skopje - Čechov 28:32 (12:16), RK Záhřeb - Flensburg 21:23 (11:13).
Skupina F: Celje - Sandefjord 38:27 (23:17).
Skupina G: FC Barcelona - Kozina 38:21 (17:10), Panellinios Atény - Hammarby 34:30 (16:17).
Skupina H: Montpellier - Bregenz 37:24 (18:13), Valladolid - Portovik Južnyj 31:21 (17:10).