Házenkáři vyhráli turnaj v Hodoníně

ČTK
29. 10. 2006 17:37
Hodonín - Čeští házenkáři vyhráli první ročník turnaje České televize v Hodoníně.
Házená - ilustrační foto.
Házená - ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

V závěrečném souboji dvou neporažených týmů v neděli jasně přehráli Belgii o sedm branek 29:22.

Český tým po delší době zkusil hrát vysunutou obranu 2-4. Ta se mu sice dařila, ale hráči nedokázali zakončovat rychlé protiútoky a nedařilo se jim příliš ani v postupném útoku. Naopak Belgičané hráli sebevědomě a byli domácím házenkářům vyrovnaným soupeřem.

Do poločasu si český celek vypravoval jen tříbrankové vedení, ale po přestávce již na palubovce dominoval. Rychle zvýšil až na rozdíl osmi branek, dařilo se především pravé straně, kde Řezníček skvěle uvolňoval Sobola a navíc sám dokázal přesně střílet ze střední vzdálenosti.

"V prvním poločase se nám nedařila hlavně útočná hra a přechod do útoku. Ve druhém jsme již hráli tak, jak bych si představoval a soupeř odpadl," řekl kouč českých reprezentantů Pavel Pauza.

"S turnajem jsem spokojen po herní stránce, svůj účel splnilo i celé soustředění," uvedl. Jeho tým čeká na konci prosince turnaj v Polsku a od 4. ledna pak již závěrečná příprava na světový šampionát.

Výsledky:
Česká republika - Belgie 29:22 (13:10)

Sestava a branky ČR: Galia, Slabý - Heinz 3, Zdráhala 2, Hynek, Szymanski 1, Řezníček 4, Hrubý, Sobol 9/3, Filip, Vítek 1, Juříček 4, Mráz 4, Nocar.
Nejvíce branek Belgie: L´Hoest 5, Jacobs 4/3. Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba ČR). Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 3:5. Diváci: 420.

Egypt - Finsko 34:31.