Házenkáři Kielu rozstříleli Karvinou

ČTK, SportPlus
22. 10. 2006 20:07
Karviná - Karvinští házenkáři utrpěli těžký debkl v utkání čtvrtého kola Ligy mistrů s německým Kielem.

Porážka o 24 branek, 26:50, je vůbec nejvyšší domácí prohrou v historii klubu.

Baník, který bez bodu zůstává poslední ve skupině E, sehraje další zápas po reprezentační přestávce v sobotu 4. listopadu v rumunské Konstanci.

Už po pár minutách bylo evidentní, že se na karvinské palubovce žádný zázrak nestane. Současný Baník nemá ve škále svých schopností jediný způsob, jak účinně vzdorovat některému z evropských velkoklubů. Domácí sice vstřelili první gól, ale pak je bundesligový gigant odsunul do role statistů.

Ofenzivní mašinérie německého celku se záhy rozjela na plné obrátky. Neprostupná obrana téměř dokonale zpacifikovala postupný útok Karviné, která se navíc o slibné šance v trhácích připravovala technickými chybami.

Mnohonárodnostní soubor z Kielu vpředu rozehrál koncert, kterému brzy tleskala celá hala. Hosté excelovali ve všech řadách. Když bylo třeba, udeřili z dálky, na brankovišti se vyjímal perfektním zpracováním míče švédský pivot Ahlm, a když soupeř přitlačil na spojky, dohráli hosté akce úspěšně z křídel. Už po 28 minutách vedl německý klub o deset branek a po pauze náskok hravě navyšoval.

"Od první do poslední minuty jsme se tentokrát dokázali soustředit na utkání. Platí to hlavně o obraně, s kterou jsem v prvním poločasu našeho předchozího utkání nebyl spokojen. Dnes ale tým můžu pochválit, fungovali jsme celých šedesát minut," prohlásil trenér německých šampionů Serdarušič.

Baník se oklepává z mimořádně trpké lekce. Tým si v souboji s evropským gigantem prošel maturitou z házené. "Takový je bohužel rozdíl české soutěže v porovnání s těmi nejlepšími ve světě. Výsledek je jednoznačně zasloužený," uznal karvinský trenér Jiří Kekrt.

Baník Karviná - THW Kiel 26:50 (13:24)
Nejvíce branek:
Plšek 5, T. Heinz 5/2, Indjič a Zdráhala po 3 - Ahlm 8, Klein 7, Zeitz a Lundström po 6, Linders a Karabatič po 5. Rozhodčí: Tijanič, Grkovič (oba Srb.). Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/4. Vyloučení: 7:5. ČK: 30. K. Heinz (Karviná). Diváci: 1000.

Gudme - Konstanca 33:17 (16:11).

1. Kiel 4 4 0 0 163:107 8
 2. Gudme 4 2 0 2 134:114 4
3. Konstanca 4 2 0 2 112:129 4
 4. Karviná 4 0 0 4 114:173 0